شهدای مدافع حرم
خانه / اخبار / یاد شهید نادعلي خاكي در «پشت شيشه تنهايي» زنده می‌شود
پشت شيشه تنهايي

یاد شهید نادعلي خاكي در «پشت شيشه تنهايي» زنده می‌شود

«پشت شيشه تنهايي» عنوان جلد هشتم مجموعه «لاله‌هاي سپيد به روايت همسران» است. زندگي شهيد نادعلي خاكي در اين اثر از زبان همسرش مرضيه خاكي بازگو شده و انتشارات ستارگان درخشان آن را منتشر می‌کند./

مرضيه پورمحمدي كه كتاب «پشت شيشه تنهايي» را تدوين كرده، به خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، گفت: اين اثر به تاثير جنگ تحميلي عراق عليه ايران بر خانواده يك رزمنده و فرمانده پرداخته است. سختي‌هايي كه همسر نادعلي خاكي در دوران حضور همسرش در جبهه‌هاي جنگ تحمل كرده و مشكلاتي كه پس از شهادت همسرش براي او به وجود آمده اند، ‌بخش‌هاي مهمی در اين كتابند.

پورمحمدی افزود: شهيد نادعلي خاكي، ‌فرمانده گردان استحكامات لشكر هشت نجف اشرف بود. او بيست‌وسوم تير ماه سال 1360 در عمليات رمضان به شهادت رسيد.

وي ادامه داد: «پشت شيشه تنهايي» حاصل هشت ساعت مصاحبه با همسر شهيد است. در كنار‌ آن، گفت‌وگو‌هايي هم با دختر شهيد، زهرا خاكي و همرزمش مهدي مصطفي، داشته‌ام. ماجراهاي اين كتاب‌ از سال‌هاي قبل از ازدواج مرضيه با پسر عمويش نادعلي آغاز و لحظه‌هاي شاد و سخت زندگي مشترك آنان و شهادت نادعلي در عمليات رمضان هم در اين كتاب دنبال مي‌شوند.

پورمحمدي در اين‌باره كه چرا فقط به خاطرات يكي از همرزمان شهيد نادعلي خاكي اكتفا كرده است؟ گفت: متاسفانه بيشتر همرزمان وي شهيد شده‌اند و از افراد باقي مانده هم اطلاع دقيقي در دست نيست. اطلاعات موجود در كنگره سرداران و 2500 شهيد نجف‌آباد، تنها منبع براي دسترسي به دوستان شهيد بود و به واسطه آنان مهدي مصطفي، همرزم شهيد را پيدا كردم.

وي در پايان افزود: کتاب «پشت شيشه تنهايي» به سفارش كنگره سرداران و 2500 شهيد نجف‌آباد در 85 صفحه نوشته شده و انتشار اين اثر بر عهده نشر ستارگان درخشان است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

تلاش برای فرار از اسارت

سه چهار نیروی باقی مانده از گردان طفلان‌مسلم، با اتمام مهمات آمادۀ اسارت می‌شوند؛ ضمن ...