شهدای مدافع حرم
خانه / خاطرات / مینی بوس رانی حاج احمد

مینی بوس رانی حاج احمد

فضل الله نجفیان از فرمانده گردان های لشکر۸ نجف اشرف می گوید: «در نهایت اواخر بهمن ماه سال‌62 حاج‌احمد کاظمی طی یک سفر 48‌‌ساعته افرادی مانند محمد طاهری، نجف‌علی کریمی، مجید کبیر‌زاده، سیف‌الله رهنما، قاسم محمدی و من را با یک دستگاه مینی‌بوس به اهواز و در ادامه از مسیر پادگان حمید به هور‌الهویزه ‌برد. البته این جابه‌جایی آن‌قدر مخفیانه و با احتیاط صورت گرفت که خود ما نیز از مقصد نهایی بی‌اطلاع بودیم و حتی رانندگی مینی‌بوس از پادگان حمید به بعد را خود حاج‌احمد بر عهده گرفت.»

در توقف 24‌ساعته فرماندهان در حوالی منطقه عملیات خیبر، حاج‌احمد مطالبی در خصوص نحوه اجرای اولین عملیات آبی و خاکی سپاه بیان کرده، تصرف بصره را هدف نهایی عملیات دانسته و همه را قسم می‌دهد موضوع را تا شب حمله مخفی نگه دارند.

توصیه احمد آن‌قدر موثر می‌افتد که وقتی فرمانده گردان‌ها در قرارگاه کربلا با مرتضی قربانی فرماندۀ لشکر 25‌کربلا و نبی رودکی فرماندۀ لشکر 19‌فجر مواجه می‌شوند، از ارائه توضیح در خصوص محل ماموریتشان خودداری می‌کنند. تذکر فرمانده برای استثناء کردن معدودی از افراد، ناراحتی فرماندهان ارشد سپاه را تا حدودی رفع می‌کند.

(بخشی از این خاطره را مرتضی بختیاری یکی دیگر از فرمانده گردان های لشکر۸ نجف نقل کرده است.)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

«پِیک‌شدن» فرماندۀ گردان

اواخر تابستان63 همزمان با ادامۀ آموزش‌های گردان‌یاسر، احمد کاظمی طی یکی از سرکشی‌های منظم خود ...