شهدای مدافع حرم
خانه / اجتماعی / شهادت 3 برادر در 48 ساعت

شهادت 3 برادر در 48 ساعت

نجف‌علی کریمی فرمانده گردان‌ ثامن‌الائمه لشکر8، اوایل چهارمین‌روز اسفند 62در اوج درگیری‌های محدودۀ پل شحیطات (جزیره مجنون جنوبی) بر اثر اصابت تیر تک‌تیرانداز عراقی به شهادت می‌رسد.

فرماندهان با التماس و حتی گریه اصرار دارند که برادران کریمی، عملیات بی بازگشت عبور از پل شحیطات را ادامه ندهند ولی این دو نفر ضمن دلداری دادن دیگر نیروها، معتقدند «او برای خودش رفت و به هدفی که داشت رسید. به ما ربطی ندارد؛ تا آخرین لحظه خواهیم جنگید.» اتفاقاً این دو نفر جزء آخرین شهدای گردان بختیاری هستند که حوالی ظهر پنجم اسفند نزدیک پل طلائیه به شهادت می‌رسند.

خانوادۀ شهیدان کریمی، در کمتر از 24‌ساعت سه فرزند خود را تقدیم نظام می‌کند و تا سال‌ها بعد که امکان تفحص در جزایر و طلائیه فراهم شود، حتی از تشییع پیکرآن‌ها محروم می‌مانند.

مرتضی بختیاری یکی از فرمانده گردان های لشکر۸ می گوید: «نجف‌علی چند وقت قبل از خیبر در منزل ما حرف‌هایی شبیه به تحلیل مهدی باکری از دوران پس از جنگ زد. معتقد بود برخی ممکن است با پایان جنگ، نظام و ارزش‌ها را رها کرده و مسیر متفاوتی را انتخاب کنند. همان شب تاکید کرد که اگر احتمال چنین سرنوشتی برای من هم وجود دارد، از خدا می‌خواهم که در همین عملیات شهید شوم.»

سردار شهید نجف علی کریمی اهل یکی از روستاهای فلاورجان بود. (تصویر تزیینی است)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

«پِیک‌شدن» فرماندۀ گردان

اواخر تابستان63 همزمان با ادامۀ آموزش‌های گردان‌یاسر، احمد کاظمی طی یکی از سرکشی‌های منظم خود ...