شهدای مدافع حرم
خانه / اخبار / زندگینامه شهید مهدی قلی جوزی نجف آبادی
شهید مهدی قلی جوزی نجف آبادی

زندگینامه شهید مهدی قلی جوزی نجف آبادی

زندگینامه شهید مهدی قلی جوزی نجف آبادی دانشجوی اقتصاد دانشگاه تهران و از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام

 

زندگینامه شهید مهدی قلی جوزی نجف آبادی

شهید مهدی قلی جوزی نجف آبادی
شهید مهدی قلی جوزی نجف آبادی دانشجوی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران و از دانشجویان پیرو خط امام

شهید مهدی قلی جوزی نجف آبادی در یک خانواده فقیر و مومن در شهر آبادان متولد شد و از همان اوان کودکی از حافظه و استعداد فوق العاده و عجیبی برخوردار بود و همچنین از روحیه و حالات عرفانی و معنوی خاصی برخوردار بود که این حالت تا آخر عمر شریفش با یو مانوس بود .

پس از شرکت در امتحانات ورودی دانشاه در دو رشته متفاوت یعنی در رشته آمار دانشکده شیراز و اقتصاد دانشگاه تهران پذیرفته شد و مخیر بود که یکی از این دو را برگزیند پس از ورود به دانشکده اقتصاد به همراه تحصیل به کار نیز مشغول بود . در طول مدت تحصیل همواره از سوی منحرفان مورد لعن و طعن بود اما وی با قاطعیت جلوی این حرفها می ایستاد.

بارها و بارها به دلیل فعالیتهای مختلف ضد رژیمی دستگیر و مورد آزار بدترین شکنجه ها قرار گرفت اماهمچنان به کار خود ادامه می داد .

همزمان با اوج گیری انقلاب شهید بزرگوار فعالیتهای خود را ادامه داد. در ۱۳ آبادان ۱۳۵۸ در تسخیر لانه جاسوسی از نیروهای موثر بود و در اردیبهشت ۵۹ برای در هم شکستن جریانات ضد انقلاب و خرابکارانه همت گماشت و در انقلاب فرهنگی نقش اساسی داشت .

پس از ورود به صدای جمهوری اسلامی برنامه های مختلفی را اجرا کرد و با قلم و بیان خود نقش موثری در افشاگری چهره پلید منافقان داشت .

همزمان با شروع جنگ تحمیلی وارد سپاه شد و سرانجام در ۱۳ دیماه به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت در راه خدا نائل شد .

روحش شاد و یادش جاودان باد

یک نظر

  1. دردوران جنگ با مسول کتابخانه شهید محمد منتظری(الان به نام شهید سید علی موسوی میباشد)همکاری دوستانه ای داشت.ودرموقعیتی که بسیار پر مشغله بودبرای تربیت نسل جوان ونوجوان وقت میگذاشت.آن زمان مطالب وتحلیلهای اقتصادی صدا وسیمای مرکز اصفهان را تهیه میکرد.حدود۱۰۰حدیث تهیه نمود به بنده داد.که با وجود کمبود کاغذوامکانات تحریرآنرابه شهیدرجایی(استاد زبان ومبلغ اسلام ونویسنده وخطاط و…که بالباس احرام توسط ماموران وهابی آل خبیث سعودبا یک تصادف ساختگی به درجه رفیع شهادت رسی)سپرده وبا خط بسیار زیبا برروی مقوا(تابلویی)نوشته شد وتوسط شهیدان بزرگوارشهید سید علی موسوی شهیدمهدیقلی جوزی وشهید حسن منتظری این احادیث مجلد شد وبصورت هفتگی درویترین کتابخانه شهید سید علی موسوی نصب مگردید وهنوزپس از گذشت حدود ۳۰سال همچنان نسل تربیت شده ایشان ادامه دهنه راهشان میباشد جالب توجه است که با پیشرفت ابزار تبلیفات هنوز احادیث فوق قابل استفاده است.
    روحشان شاد یادشان گرامی راهشان پررهروودعایشان برای ما همیشگی باد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

تلاش برای فرار از اسارت

سه چهار نیروی باقی مانده از گردان طفلان‌مسلم، با اتمام مهمات آمادۀ اسارت می‌شوند؛ ضمن ...