شهدای مدافع حرم
خانه / اجتماعی / حضور «خلخالی» در سنگر کمین

حضور «خلخالی» در سنگر کمین

طی تابستان63 تعدادی از مسئولان رده بالای کشور همچون نمایندگان مجلس و وزیران برای سرکشی به رزمندگان عازم جزایر مجنون می‌شوند. برخی شجاعت بیشتری دارند و تا نزدیکی نیروهای عراقی می‌آیند و تعدادی هم داخل سنگر از کیلومتر‌ها دورتر نسبت به موقعیت ایران و عراق در این منطقه توجیه می‌شوند.

محمدصادق صادقی‌گیوی، معروف به «خلخالی» اولین حاکم شرع دادگاه‌ها انقلاب از جملۀ افرادی است که شخصاً در جزیره حضور پیدا می‌کند. محمد‌علی مشتاقیان که در آن مقطع با توجه به مسئولیت فرماندهی خط پدافندی جزیره، میزبانی اصلی این روحانی مشهور محسوب می‌شد در این خصوص می‌گوید:

با توجه به کهولت سن و وزن نسبتاً زیاد آیت‌الله خلخالی پیشنهاد کردم که داخل سنگر فرماندهی، او و همراهان را از روی نقشه نسبت به منطقه توجیه کنم ولی اصرار داشت که از بالای دکل دیده‌بانی این کار را انجام دهیم. با وزن سنگینی که ایشان داشت، به هر سختی که بود خود را به بالای دکل رساندیم و وضعیت دو‌طرف را توضیح دادم.

وقتی برگشتیم پایین، سوال کرد: «از این جلوتر، هم نیرو دارید؟» سنگر کمین را که نشان دادم، خواست آن‌جا را هم از نزدیک دیده و با نیروها دیداری داشته باشد. با سختی و ترس و لرز زیاد، این خواسته را هم اجابت کردیم.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

از قافله عقب ماندیم

قاسم‌علی کرمی که در عملیات بدر، وظیفۀ سازماندهی رانندگان آمبولانس را عهده‌‌دار بوده، از خاطرۀ ...