شهدای مدافع حرم
خانه / 8نجف

8نجف

بسم الله الرحمن الرحیم

من المؤمنين رجال صدقوا ماعاهدوا اله عليه فمنهم من قضي نحبه و منهم من ينتظر و ما بدلوا تبديلا.            سوره احزاب آيه 23

خوشا به حال آنانكه با شهادت رفتند.                                                                                                  حضرت امام (ره)

هميشه آنجائي كه مربوط به شهيد است بهترينهارا انجام دهيد چون شهيد بهترين است.                                 مقام معظم رهبري

برخي از آن مؤمنان بزرگ مرداني هستند كه به عهد و پيماني كه با خدا بستند كاملاً وفا كردند، پس برخي به آن عهد ايستادگي كردند (تا به راه خدا شهيد شدند) و برخي به انتظار (فيض شهادت) مقاومت كرده و هيچ عهد خود را تغيير ندادند.

بزرگداشت خاطره آنان كه بر سر پيمان خود با خداوند سر باختند و فرصتي با ارزش است تا بار ديگر پيرامون آن عهد و عهدبستگان انديشه كنيم و در انگيزه و رفتار و گفتارشان دقيق شويم وآنگاه به مقايسه خويشتن با ايشان بنشينيم و بينديشيم كه آيا از منتظرانيم يا از بريدگان و آيا دغدغه استمرار راه ايشان را داريم يا در پي استحاله آن هستيم و در پيچ و خم زندگي روزمره فراموش كرده ايم كه عهد ما با شهدا چه بود.

چرا كه مؤمن اگر عهد خود را فراموش نكند و رضاي معبود را جستجو كند در راه رضاي دوست با سر به ميدان مي شتابد و بي سر به آستان معبود وارد ميشود.

اما آنچه فهميدني و درك كردني است اين است كه ما هر چه داريم از بركت خون آن عزيزان شهيد است كه تنها به عشق محبوب و دفاع از حريم اسلام و تحكيم مباني آن به عروجي خونين و هجري اعجاز آفرين بال گشودند و برترين موجودي خويش را فداي وجود اسلام كردند.

اگر مسئله حفظ حريم اسلام و تحكيم مباني آن و اجراي حدود خداوند نبود هيچ چيز ديگر ارزش اين را نداشت كه زيباترين گلهاي گلستان اين امت از سر و جان خويش مايه گذاشته و جامعه را در فراغ و هجران خود بسوزانند .

پس شهيدان بار خويش به مقصد رساندندو ما مانده ايم با بار سنگيني بر دوش.

 آنها حجت را تمام كردند و رفتند و در واپسين لحظات با سرخترين آوا فرياد زدند كه ما اسلام را بر همه چيز حتي بر هستي خويش مقدم داشته ايم و جان را فداي آن كرديم تا شما با آنچه كنيد و تا كجا در حفظ و صيانت آن بكوشيم.

اگر چندين هزار گل بر خاك پرپر نشده بود، اگر هزاران سرو در آستانه سربلندي نشكسته بود، اگر قامت هزاران نخل دوتانشده بود، اگر تك تك لاله هاي اين خاك داغ عزيزي را بر سينه نداشتند و اگر كوچه ها و شقايقها نام و نشان از شهيدان نگرفته بودند، اگر هزاران مادر با دستهاي خود كفن جوانهاي خويش را گره نزده بودند، اگر هزاران فرزند بي سايه پدر زيستن را اختيار نكرده بودند، اگر هزاران همسر نيمه هاي وجود خود را به ديدار معبود نفرستاده بودند، اگر هزاران پدر دست و دل از تكيه گاه خود نشسته بودند بار رسالت ما كي به اين سنگيني بود؟ آيا ما پاسخي شايسته و شهيد پسند در مقابل اين همه خون فراهم آورده ايم ؟ آيا در تدارك اين پاسخ هستيم ؟ اگر براي حفظ آبروي خويش از آبروي اسلام خرج كنيم چه جوابي در مقابل شهيدان داريم؟

اگر شهيدان بگويند كه ما جان خود را فداي اسلام نكرديم تا شما اسلام را فداي خود كنيد ما چه بگوييم؟

 مسئوليت و موقعيت ما در قبال خون شهيدان ايجاب مي كند كه نسبت به اجراي احكام اسلام در جامعه حساس باشيم.

 نسبت به مسائلي كه در جامعه با آن مواجه هستيم از دغدغه هاي رهبر معظم انقلاب در كلان گرفته تا ريزترين مسائل حساس بوده، موضعي روشن و شفاف داشته باشيم. خلاصه كلام اين كه آنچه شهيدان خواسته اند و در قيامت سوال مي كنند و پاسخش را مي طلبند، حضور تعيين كننده تك تك وارثان اين خونها در جاي جاي جامعه است. و تاكيد بي ملاحظه آنان در اجراي احكام اسلام و جهاد بي امان با هر چه خلاف حق و حقيقت است. خداوند ما را شرمسار خون آن عزيزان نفرمايد و ما را در درگاه خود به پيشگاه آنان روسفيد گرداند.

ان شاء الله 

یک نظر

  1. It’s posts like this that make srufing so much pleasure

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*