شهدای مدافع حرم
خانه / خاطرات / برخورد تند حاج احمد با جمع کنندگان غنیمت
سردار شهید احمد کاظمی

برخورد تند حاج احمد با جمع کنندگان غنیمت

احمد کاظمی فرماندۀ لشکر8نجف اشرف در آستانۀ عملیات والفجر۸ توصیه‌های خاصی دارد؛ مهدی انصاری راوی مرکز اسناد دفاع مقدس تعدادی از آن‌ها را روایت می‌کند:

پیاده‌روی زیادی داریم؛ بچه‌ها بدون بار اضافی و سبک باشند.وظایف و کارها را بارها مرور کنید تا چیزی از قلم نیفتد. زیاد تمرین کرده و در تمامی موارد بی‌سیم‌چی همراه داشته باشید. به هیچ وجه اجازۀ تقسیم نیرو ندارید؛ قبلاً از همین موضوع زیاد ضربه خوردیم. نیروهای داوطلب را بفرستید به گردان‌های پیاده. هر دسته باید یک آر‌پی‌جی زن و تیربار داشته و سایر نیروها به کلاش مجهز باشند.

چند روز مانده به عملیات را غذای مقوی بدهید، شکستن خط ممکنه طولانی بشه و رساندن غذا و مهمات خیلی مهمه. مهمات را 2جا ذخیره کنید که اگر یکی را زدند، دومی قابل استفاده باشد. امکان استقرار آشپزخانه در مقر حمزۀ را بررسی کنید. هیچ مسئولی نباید همراه با جانشین و معاون خود جایی رفته و کاری انجام دهد؛ این‌جوری اگر اتفاقی برای هر دو نفر بیفته، مشکل پیدا خواهیم کرد.

کمیت مطرح نیست، برای ما کیفیت مهمتره. فرمانده و معاون گردان‌ها به همراه مسئولان رده‌ها باید بالای سر نیروها در مقر سید‌الشهداء حاضر باشند. برای جنگی سخت و طولانی آماده باشید؛ ما حدود15روز عملیات داریم و عراق هم نزدیک به 30روز پاتک می‌زند. مرخصی تعطیل است، کسی به فکر برگشت نباشد. باید مواضع خود را محکم کنیم تا وقتی آب از آسیاب افتاد، دوباره حمله کنیم.

طبق مشاهدات راویان مرکز دفاع مقدس، احمد کاظمی خیلی شدید با پدیدۀ «گرفتن غنیمت و درج سریع مشخصات یگان روی آن» برخورد می‌کرد. خاطرۀ برخورد‌های تند او با نیروهایی که غنائم را به عقب منتقل می‌کردند، هنوز در ذهن برخی نیروها باقی مانده است.

‌(منبع: گزارش 251 مرکز اسناد دفاع مقدس)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

«پِیک‌شدن» فرماندۀ گردان

اواخر تابستان63 همزمان با ادامۀ آموزش‌های گردان‌یاسر، احمد کاظمی طی یکی از سرکشی‌های منظم خود ...