شهدای مدافع حرم
خانه / اخبار / «بالي براي پرواز» شهيد رحمت‌الله كاشاني را معرفی می‌کند
بالي براي پرواز

«بالي براي پرواز» شهيد رحمت‌الله كاشاني را معرفی می‌کند

 

 

 

«بالي براي پرواز» چهارمين كتاب از مجموعه «لاله‌هاي سپيد: روايت همسران» است که به زودی منتشر می‌شود. اين اثر زندگينامه شهيد رحمت‌الله كاشاني را به روايت همسر وي، فرشته عابديني در بر دارد.-

ليلا كريميان، نویسنده «بالي براي پرواز» در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، اظهار كرد: اين كتاب در قالب خاطره، با روایت‌‌هاي كوتاهي از دوران كودكي فرشته عابديني آغاز مي‌شود. ازدواج او با رحمت‌الله كاشاني و وصف زيبايي‌هاي زندگي آنان در كنار دغدغه‌‌های زندگي مشترك‌شان در دوران هشت سال دفاع‌مقدس و پس از آن محتواي اصلي كتاب است.وي دليل انتخاب قالب خاطره براي كتاب را نزديك بودن آن به واقعيت عنوان كرد و گفت: ماجراهاي كتاب پركشش‌اند و ظرفيت نگارش داستان بلند را دارند اما براي حفظ واقعيت از قالب خاطره استفاده كردم و معتقدم كه قلم نگارنده خاطرات تاثير بسياري در جذب مخاطب دارد.

كريميان درباره انتخاب عنوان «بالي براي پرواز» برای نام كتاب گفت: اين عنوان به سير تكامل زندگی مشترک فرشته عابديني و رحمت‌الله كاشاني اشاره دارد كه در پس مشكلات و سختي‌ها باعث تعالي يكديگر شدند.

وي درباره ويژگي خاطرات راوی کتاب افزود: در كنار تمام شيريني‌هاي زندگي اين دو، مشكلاتي كه پس از مجروحیت شيميايي رحمت‌الله كاشاني بر خانه آن‌ها سايه افكند و صبر و شكيبايي‌ای كه در تحمل اين رنج به خرج مي‌دادند ويژگي‌های اثرند.

رحمت‌الله كاشاني سال ۱۳۳۸ در شهرستان نجف‌آباد دیده به جهان گشود. پس از پيروزي انقلاب به عضويت سپاه پاسداران درآمد و با تحصیلاتی که در رشته پرستاری داشت همراه لشکر رزمی هشت نجف اشرف به نبرد با ارتش صدام  پرداخت و در بخش امور پزشکی و خدمات درمانی سپاه پاسداران به خدمت ادامه داد. در عملیات والفجر هشت به علت بمباران شیمیایی عراق مجروح شد و بر اثر عوارض ناشی از آن مجروحیت، نهم بهمن ماه سال ۱۳۷۹ به شهادت رسيد.

کتاب «بالي براي پرواز» از مجموعه «لاله‌هاي سپيد: روايت همسران» که به سفارش كنگره بزرگداشت سرداران و دو هزار و پانصد شهيد شهرستان نجف‌آباد در 80 صفحه نوشته شده، به زودي توسط نشر ستارگان درخشان منتشر مي‌شود.

یک نظر

  1. It’s good to get a fresh way of looinkg at it.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

تلاش برای فرار از اسارت

سه چهار نیروی باقی مانده از گردان طفلان‌مسلم، با اتمام مهمات آمادۀ اسارت می‌شوند؛ ضمن ...